© 2024 Cestování.cz

Lyžování ve Flaine

Lyžařské středisko se nachází v nadmořské výšce 1600 – 2561 m n. m.

Nejznámějšími sjezdovkami ve Flaine jsou černé Styx a le Diamant Noir, červené Fred a Mephisto a modrá Tourmaline. Při jízdě po modré sjezdovce Dolomie se dostanete do středisek Samoëns, Morillon a Les Carroz, využitím 14 km dlouhé modré trasy Les Cascades dojedete do malého střediska Sixt. Tato sjezdovka je známá nádhernými výhledy na údolí Ger.

Převážně sjezdovky ležící na severních svazích jsou – co se sněhové pokrývky týká – velmi spolehlivé. V jiných lyžařských areálech už je často sníh roztátý, zatímco ve Flaine se stále drží. Nutno dodat, že Flain jako první středisko v Evropě začalo s umělým zasněžováním, a to v roce 1973.

Zajímavostí je, že názvy sjezdovek různých obtížností se týkají různých témat. Na příklad většina modrých sjezdovek je pojmenována po minerálech (Serpentine – hadec, Turquoise – tyrkys, Dolomie – dolomit, Cristal – křišťál, Tourmaline – turmalín, Emeraude – smaragd), téměř všechny červené po ďáblech (Faust, Mephisto, Belzebuth, Lucifer), černé po hvězdách (Diamant Noir, Agate, Styx) a zelené po stromech (Meleze – modřín, Pin – borovice, Epicea – smrk). Tyto názvy se objevují pouze v údolí Flaine, v ostatních střediscích jsou sjezdovky pojmenovávány různě.